--> zpět na historii KL<--

7.6.2008 - Výsledky dvanáctého kola
předehrávka MUKLS - OREL 4 : 1 ( - : - ) – Sukalovský 2, Hála P. 2 - Bartůněk
dohrávka MLOK - RELAX 8 : 3 ( - : - ) – Martinů P. 4, Martinů R., Krejčí, Kresl, Vaculík - Šplíchal 2, Vičar
LANCELOT - TAURITO 1 : 7 ( - : - ) – Měcháček - Žák 4, Čuhel 2, Hlávka P.
MLOK - MUŠKTEÝŘI 6 : 2 ( - : - ) – Krejčí 2, Kresl 2, Vaculík, Martinů P. - Boháč M. 2
FLEGMATIK - VYPRAHLO 0 : 5 ( - : - ) – KONTUMACE

1.6.2008 - Výsledky jedenáctého kola
LANCELOT - TEMPLÁŘI 0 : 5 ( 0 : 5 ) – kontumace - nedostavení se k zápasu
LANCELOT - TYGŘI 0 : 5 ( 0 : 5 ) – kontumace - nedostavení se k zápasu
TAURITO - TEMPLÁŘI 13 : 1 ( 8 : 0 ) – Žák 4, Čuhel 4, kupský 2, Polášek, Hlávka, Dvořák - Soušek L.
TAURITO - TYGŘI 11 : 2 ( 5 : 0 ) – Žák 5, Čuhel 3, Komárek 2, Dvořák - Štulpa
OREL - FLEGMATIK 2 : 1 ( 0 : 0 ) – Sádlík, Kolář - Hovorka
OREL - VYPRAHLO 6 : 4 ( 2 : 1 ) – Kolář 5, Bartůněk - Rampula F. 4
MUKLS - FLEGMATIK 7 : 4 ( 3 : 0 ) – Studený 2, Hála P. 2, Hála M., Helán, Sukalovský - Hovorka, Katolický, Kříž, Panáček (ŽK- Koláček (Fleg))
MUKLS - VYPRAHLO 4 : 2 ( 2 : 1 ) – Studený 2, Hála P. 2 - Rampula T., Částka
MUŠKETÝŘI - RELAX 3 : 2 ( 0 : 0 ) – Mudroň, Veselý, Baxa - Šenkýř M. 2

24.5.2008 - Výsledky desátého kola
TYGŘI - TEMPLÁŘI 3 : 1 ( 0 : 0 ) – Sojka, Šrámek, Procházka - Leicman (ŽK - Sojka(Tyg))
TEMPLÁŘI - RELAX 5 : 1 ( 4 : 1 ) – Leicman 2, Němec 2, Koláčný - Trubiroha
TYGŘI - RELAX 4 : 2 ( 2 : 1 ) – Osladil 2, Bílý, Balabán - Šplíchal, Sedláček
MLOK - FLEGMATIK 4 : 1 ( 3 : 0 ) – Merta 2, Obůrka, Krejčí - Kříž (ŽK - Malý, Neudecker(Fleg))
MLOK - VYPRAHLO 6 : 1 ( 2 : 1 ) – Obůrka 2, Krejčí 2, Martinů R., Herman - Rampula F. (ŽK - Merta, Krejčí (Mlok) - Rampula T., Rampula F. (Vypr)) (ČK - Rampula T. (Vypr))
MUŠKETÝŘI - FLEGMATIK 1 : 3 ( 1 : 1 ) – Veselý - Kříž 3
MUŠKETÝŘI - VYPRAHLO 2 : 6 ( 1 : 2 ) – Boháč, Zetka - Rampula F. 2, Urban 2, Rampula T., Koláček
LANCELOT - OREL 4 : 5 ( 3 : 2 ) – Lesák 2, Procházka, Hrazděra Mich. - Sádlík 2, Bedřich 2, Leicher
LANCELOT - MUKLS 2 : 7 ( 2 : 2 ) – Hrazděra Mir., Hrazděra Mich. - Studený 5, Sukalovský, Helán (ŽK - Hála P., Helán, Studený(Mukl))
TAURITO - OREL 4 : 4 ( 1 : 0 ) – Hlávka P. 2, Dvořák, Bechir - Juračka 3, Bedřich (ŽK- Bedřich (Orel))
TAURITO - MUKLS 7 : 5 ( 4 : 2 ) – Čuhel 6, Hlávka - Hála 2, Helán, Sukalovský, Holman

18.5.2008 - Výsledky deváteho kola
MLOK - OREL 6 : 0 ( 3 : 0 ) – Martinů R. 3, Krejčí 2. Kresl
MLOK - MUKLS 9 : 2 ( 4 : 1 ) – Martinů R. 2, Krejčí 2, Mejtský 2, Kresl, Ambrož - Sukalovský 2
MUŠKETÝŘI - OREL 2 : 8 ( 0 : 4 ) – Boháč, Veselý - Kolář 3, Sádlík 3, Luzar 2
MUŠKETÝŘI - MUKLS 4 : 2 ( 1 : 0 ) – Zetka 2, Hečko, Boháč - Hála, Sukalovský
LANCELOT - RELAX 5 : 6 ( 2 : 2 ) – Měcháček 3, Jonášek, Šindler - Trubiroha 2, Šenkýř 2, Šplíchal, Orzech (ŽK - Měcháček (Lanc))
TAURITO - RELAX 6 : 2 ( 1 : 2 ) – Lejsek 3, Hlávka, Čuhel, Kupský - Vičer, Šenkýř M. (ŽK- Orzech (Relax))
TEMPLÁŘI - FLEGAMTIK 5 : 6 ( 3 : 4 ) – Leicman 3, Němec, Kolář - Neudecker 3, Hovorka 2, Kříž
TEMPLÁŘI - VYPRAHLO 1 : 3 ( 1 : 2 ) – Kolář - Rampula F., koláček, Částka
TYGŘI - VYPRAHLO 2 : 5 ( 1 : 5 ) – Osladil, Balabán - Rampula F. 2, Rampula T., urban, Koláček
TYGŘI - FLEGMATIK 3 : 7 ( 2 : 2 ) – Ostrý, Štulpa, Šrámek - Neudecker 4, Kříž, Hovorka, Katolický (ŽK- Ostrý (Tyg))
OREL - RELAX 4 : 3 ( 1 : 1 ) – Luzar 2, Juračka 2 - Šenkýř J. 2, Šenkýř M.

10.5.2008 - Výsledky osmého kola
LANCELOT - FLEGMATIK 5 : 1 ( 1 : 1 ) – Hrazděra Mich. 2, Hrazděra Mir., Měcháček, Šindelář - Panáček
LANCELOT - VYPRAHLO 5 : 9 ( 2 : 3 ) – Hrazděra Mich. 3, Měcháček, Šindelář - Koláček 3, Rampula T. 2, Rampula F. 2, Rampula T. 2, Urban (ŽK-Hrazděra Mir.(Lanc))
TAURITO - FLEGMATIK 4 : 2 ( 2 : 0 ) – Lejsek 2, Polášek, Žák - Hovorka, Panáček(ŽK-Žák(Taur), Koláček (Fleg))
TAURITO - VYPRAHLO 6 : 4 ( 1 : 2 ) – Žák 3, Lejsek 2, Dvořák - Urban, Rampula T. Klouda
MUŠKETÝŘI - TEMPLÁŘI 4 : 3 ( 4 : 2 ) – Veselý 3, Boháč - Němec 2, Kuldan (ŽK - Veselý,Doležal (Mušk), Leicman (Templ))
MUŠKETÝŘI - TYGŘI 4 : 9 ( 1 : 4 ) – Veselý 2, Boháč, Hečko - Ostrý 3, Balabán 3, Bílý, Balabán, Procházka (ŽK- Zetka (Mušk))
MLOK - TEMPLÁŘI 6 : 3 ( 2 : 1 ) – Martinů R. 2, Martinů P. Vaculík, Merta, Krejčí - Kuldan, Kolář, Němec
MLOK - TYGŘI 8 : 2 ( 3 : 1 ) – Martinů R. 4, Krejčí 2, Kresl, Merta - Ostrý 2
OREL - RELAX odloženo na 18.5. 17:00
MUKLS - RELAX 2 : 2 ( 1 : 2 ) – Hála 2 - Vičar, Sedláček

4.5.2008 - Výsledky sedmého kola
FLEGMATIK - RELAX 3 : 3 ( 1 : 1 ) – Havlín A. 2, Katolický L. - Šplíchal, Šenkýř, Vičar
VYPRAHLO - RELAX 6 : 1 ( 3 : 0 ) – Rampula T. 2, Rampula F. 2, Urban, Částka - Šenkýř
TEMPLÁŘI - OREL 3 : 3 ( 2 : 2 ) – Kuldan 2, Koláčný - Sádlík 2, Kolář (ŽK-Sádlík(Orel))
TEMLÁŘI - MUKLS 8 : 2 ( 3 : 1 ) – Leicman 2, koláčný 2, Kolář, Kuldan, Ondráček, Dvořáček - Sukalovský, Broža (ŽK-Sukalovksý(Mukl))
TYGŘI - OREL 2 : 7 ( 0 : 3 ) – Osladil, Štulpa - Kolář 3, Leicher 2, Luzar, Sádlík (ŽK - Dvořák, Šrámek (Tyg))
TYGŘI - MUKLS 3 : 5 ( 1 : 3 ) – Štulpa 2, Bílý - Hála 2, Ekl, Celnar, Broža, Sukalovský (ŽK-Novák(MUK) )
MLOK - LANCELOT 2 : 2 ( 0 : 0 ) – Ambrož, Kresl - Jonášek, Šindelář (ŽK-Hrazděra Mir., Šindelář (Lanc)  ČK- Jonášek (Lanc))
MLOK - TAURITO 10 : 2 ( 4 : 2 ) – Martinů R. 3, Martinů P. 2, Kresl 2, Krejčí 2, Ambrož - Hlávka P., Lejsek (ŽK - Kupský)
MUŠKETÝŘI - LANCELOT 5 : 6 ( 0 : 1 ) – Obůrka 2, Boháč, Alexa, Veselý - Hrazděra Mir. 3, Měcháček 2, Šindelář (ŽK-Hrazděra Mir(Lanc), Doležal(Mušk))
MUŠKETÝŘI -TAURITO 5 : 4 ( 2 : 2 ) – Hečko 3, Boháč, veselý - Lejsek 3, Žák

14.10.2007 - Výsledky šestého kola + dohrávky
TAURITO - TYGŘI 8 : 3 ( 6 : 1 ) – Žák Martin 3,Dvořák Radim 2,Hlávka Petr,Svoboda Jiří,Možár Martin - Balabán Petr,Procházka,Štulpa
TAURITO - RELAX 7 : 2 ( 3 : 0 ) – Čuhel Marian 2,Zeman Jiří,Kupský Pavel,Dvořák Radim,Toman Přemek,Hlávka Petr - Šenkýř J,Vičar
RELAX - TYGŘI 3 : 3 ( 1 : 2 ) – Šenkýř J 3 - Procházka,Šrámek Antonín,Štulpa
KVASAR - FLEGMATIK 4 : 10 ( 1 : 4 ) – Koláček 3,Vejrosta Martin - Kříž 3,Malý Stanislav 2,Katolický Lukáš 2,Hovorka 2,Vajdlich
MUKLS - OREL 2 : 7 ( 1 : 3 ) – Hála Pavel 2 - Juračka Michal 5,Sádlík Pavel 2(ŽK-Merta Tomáš(ORE) )
MLOK - MUKLS 11 : 1 ( 6 : 0 ) – Mejtský Pavel 4,Krejčí Michal 3,Kresl Ladislav 2,Martinů Petr,Martinů Radek - Joch Petr(ŽK-Novák(MUK) )
MUŠKETÝŘI - TAURITO 1 : 5 ( 1 : 3 ) – Veselý - Hlávka Petr 2,Žák Martin 2,Čuhel Marian(ŽK-Dvořák Radim,Kupský Pavel(TAU) )
MUKLS - LANCELOT 3 : 9 ( 0 : 4 ) – Helán Jan,Broža Petr,Novák - Jonášek Jaroslav 3,Šindelář Michal 3,Hrazděra Miroslav 2,Hrazděra Michal

6.10.2007 - Výsledky pátého kola
MLOK – LANCELOT 4 : 2 ( 2 : 1 ) – Krejčí Michal 2,Ambrož Vítězslav,Martinů Petr - Hrazděra Miroslav,Procházka Pavel (ŽK-Procházka Pavel(LAN) )
MLOK – OREL 9 : 2 ( 7 : 0 ) – Martinů Radek 4,Krejčí Michal 2,Kresl Ladislav,Mejtský Pavel,Vaculík - Leicmer Tomáš,Merta Tomáš (ŽK-Herman David(MLO) )
MUKLS – LANCELOT - ODLOŽENO
MUKLS – OREL - ODLOŽENO
VYPRAHLO – KVASAR 8 : 0 ( 4 : 0 ) – Klouda Filip 4,Rampula Tomáš,Rampula Marek,Rampula Filip,Ramlula Tomáš Junior -
VYPRAHLO – FLEGMAT 6 : 5 ( 2 : 3 ) – Rampula Tomáš 2,Rampula Filip 2,Rampula Marek,Částka Lukáš - Hovorka 2,Katolický,Vajdlich,Malý Stanislav (ŽK-Rampula Tomáš(VYP) Vajdlich(FLE) )
TEMPLÁŘI – KVASAR 3 : 1 ( 0 : 1 ) – Němec Petr,Plšek Martin,Soušek Olda - Koláčný Josef (ŽK-Soušek Olda(TEM) )
TEMPLÁŘI – FLEGMATIK 1 : 4 ( 0 : 0 ) – Plšek Martin - Hovorka 2,Katolický,Vajdlich
MUŠKETÝŘI – RELAX 6 : 1 ( 0 : 0 ) – Veselý 3,Zetka Jiří 2,Alexa Petr - Vičar
MUŠKETÝŘI – TYGŘI 4 : 1 ( 2 : 1 ) – Hečko Josef 2,Veselý,Zetka Jiří - Kříž Marek (ŽK-Šrámek Antonín(TYG) )
TAURITO – RELAX - ODLOŽENO
TAURITO – TYGŘI - ODLOŽENO
Předehrávané utkání šestého kola
LANCELOT – OREL - 2 : 5 ( 0 : 0 ) – Hrazděra Miroslav 2 - Bartuněk Vašek,Juračka Michal,Luzar Slávek,Merta Tomáš,Sádlík Pavel
29.9.2007 - Výsledky čtvrtého kola
LANCELOT – RELAX 2 : 2 ( 2 : 1 ) – Hrazděra Michal,Šindelář Michal - Jantač Jiří,Vičar
LANCELOT – TYGŘI 5 : 7 ( 3 : 5 ) – Šindelář Michal 4,Hrazděra Michal - Procházka Jan 3,Ostrý,Šrámek Martin,Štulpa(ŽK-Hrazděra Miroslav(LAN) )
OREL – RELAX 3 : 4 ( 1 : 1 ) – Jeřábek Martin 2,Luzar Slávek - Šplíchal Jiří 2,Šenkýř J,Vičar(ŽK-Hrazdíra Martin(ORE) )
OREL – TYGŘI 2 : 7 ( 1 : 2 ) – Jeřábek Martin,Merta Tomáš - Procházka Jan 2,Ostrý 2,Štulpa 2,Balabán Petr
MUŠKETÝŘI – KVASAR 5 : 0 KONTUMACE
MUŠKETÝŘI – FLEGMATI 9 : 2 ( 4 : 2 ) – Zetka Jiří 5,Hečko Josef 2,Baxa Vítězslav,Obůrka Pavel - Moža Aleš,Neudecker Michal(ŽK-Havlín(FLE) )
TAURITO – KVASAR 5 : 0 KONTUMACE
TAURITO – FLEGMATI 7 : 1 ( 2 : 2 ) – Lejsek Tomáš 3,Kupský Pavel 2,Hlávka Petr,Žák Martin - Malý Stanislav,Kříž,Hovorka,Neudecker Michal
MLOK – VYPRAHLO 5 : 0 KONTUMACE
MLOK – TEMPLÁŘI 9 : 3 ( 2 : 1 ) – Krejčí Michal 3,Martinů Radek 2,Kresl Ladislav 2,Obůrka Jakub,Martinů Petr - Kuldan,Kořínek Tomáš,Němec Petr (ŽK-Mejtský Pavel(MLO) )
MUKLS – VYPRAHLO 5 : 0 KONTUMACE
MUKLS – TEMPLÁŘI 4 : 5 ( 1 : 2 ) – Studený Jiří 2,Sukalovský Drago,Novák - Kuldan 3,Ondráček Aleš,Leicman Petr(ČK-Leicman Petr(TEM))
Dohrávka prvního kola
OREL – TEMPLÁŘI 4 : 5 ( 3 : 3 ) – Merta Tomáš 2,Bartuněk Vašek,Leicmer Tomáš - Kuldan 2,Plšek Martin 2,Leicman Petr

23.9.2007 - Výsledky třetího kola
MUŠKETÝŘI – VYPRAHLO 8 : 6 ( 4 : 4 ) – Veselý 2,Zetka Jiří 2,Doležal Pavel,Obůrka Pavel,Boháč Milan,Hečko Josef - Rampula Filip 4,Rampula Tomáš,Klouda Filip(ŽK-Rampula Tomáš,Klouda Filip(VYP) )
MUŠKETÝŘI – TEMPLÁŘI 2 : 2 ( 2 : 0 ) – Veselý,Zetka Jiří - Kuldan 2(ŽK-Zetka Jiří,Boháč Milan(MUŠ) Kuldan,Soušek Olda(TEM) )
TAURITO – VYPRAHLO 7 : 3 ( 3 : 1 ) – Dvořák Radim 2,Komárek 2,Lejsek Tomáš 2,Hlávka Petr - Rampula Tomáš,Rampula Filip,Ramlula Tomáš Junior(ŽK-Rampula Tomáš,Rampula Filip,Ramlula Tomáš Junior(VYP) )
TAURITO – TEMPLÁŘI 4 : 4 ( 3 : 1 ) – Lejsek Tomáš 3,Dvořák Radim - Leicman Petr 3,Hurt Zdeněk(ŽK-Dvořák Radim(TAU) Leicman Petr(TEM) )
MLOK – RELAX 3 : 2 ( 0 : 0 ) – Martinů Petr,Obůrka Jakub,Krejčí Michal - Vičar,Sedláček
MLOK – TYGŘI 5 : 0 ( 2 : 0 ) – Krejčí Michal,Vaculík,Kresl Ladislav,Mejtský Pavel,Studený -
MUKLS – RELAX 5 : 3 ( 3 : 2 ) – Hála Milan,Helán Jan,Broža Petr,Sukalovský Drago,Joch Petr - Šenkýř M. 2, Fryčka
MUKLS – TYGŘI 4 : 3 ( 1 : 2 ) – Studený Jiří 2,Sukalovský Drago,Hála Milan - Sojka Petr 2,Procházka Jan(ŽK-Broža Petr(MUK) Šrámek Martin(TYG) )
LANCELOT – KVASAR 12 : 1 ( 5 : 1 ) – Hrazděra Michal 5,Hrazděra Miroslav 2,Šindelář Michal 2,Jonášek Jaroslav 2,Háb Martin - Pleskač Ladislav
LANCELOT – FLEGMATIK 2 : 0 ( 1 : 0 ) – Hrazděra Michal,Šindelář Michal -(ŽK-Volkner Michal(FLE) )
OREL – KVASAR 11 : 0 ( 5 : 0 ) – Luzar Slávek 3,Hrazdíra Martin 2,Kolář Luboš 2,Koláček Ivoš,Vlček Zdeněk,Jeřábek Martin,Vašek -
OREL – FLEGMATIK 9 : 1 ( 5 : 0 ) – Luzar Slávek 3,Jeřábek Martin 2,Kolář Luboš,Vlček Zdeněk,Bartuněk Vašek,Leicmer Tomáš - Havlát(ŽK-Leicmer Tomáš(ORE) )

15.9.2007 - Výsledky druhého kola
MLOK – KVASAR 9 : 3 ( 3 : 1 ) – Kresl Ladislav 4,Krejčí Michal 2,Martinů Radek 2,Obůrka Vojtěch - Mašínský 3 (ŽK-Talacko(KVA) )
MLOK – FLEGMATIC 4 : 1 ( 4 : 0 ) – Martinů Radek,Krejčí Michal,Kresl Ladislav,Mejtský Pavel - Katolický Lukáš (ŽK-Volkner Michal(FLE) )
MUKLS – KVASAR 2 : 1 ( 2 : 0 ) – Sukalovský Drago 2 - Mašínský
MUKLS – FLEGMATIC 1 : 3 ( 0 : 0 ) – Helán Jan - Neudecker Michal,Moža Aleš 2 (ČK-Koláček Tomáš,Katolický Lukáš(FLE)ŽK-Malý Stanislav,Koláček Tomáš(FLE) )
MUŠKETÝŘI – LANCELOT 2 : 5 ( 0 : 3 ) – Veselý,Obůrka Pavel - Hrazděra Michal 3,Měcháček Ladislav 2 (ŽK-Obůrka Pavel(MUŠ) )
MUŠKETÝŘI – OREL 8 : 4( 2 : 0 ) – Alexa Petr 2,Veselý 2,Hečko Josef,Boháč Milan,Obůrka Pavel,Mudroň Michal - Sádlík Pavel,Merta Tomáš 2,Jeřábek Martin (ŽK-Zetka Jiří(MUŠ) )
TAURITO – LANCELOT 3 : 6 ( 2 : 4 ) – Hlávka Petr,Lejsek Tomáš,Dvořák Radim - Hrazděra Michal 4,Hrazděra Miroslav,Měcháček Ladislav (ŽK-Polášek Jiří(TAU) )
TAURITO – OREL 4 : 8 ( 3 : 2 ) – Polášek Jiří 2,Komárek,Hlávka Petr - Jeřábek 4,Luzar Slávek,Merta Tomáš,Bartuněk Vašek,Leicmer Tomáš (ŽK-Luzar Slávek(ORE) )
VYPRAHLO – RELAX 6 : 3 ( 3 : 1 ) – Klouda Filip 3,Rampula Filip 2,Šístek Jiří - Šeda Michal 2,Jantač Jiří
VYPRAHLO – TYGŘI 1 : 3 ( 1 : 2 ) – Šístek Jiří - Bílý,Balabán Pavel,Balabán Petr (ŽK-Bílý,Šrámek(TYG) )
TEMPLÁŘI – RELAX 4 : 2 ( 2 : 1 ) – Plšek Martin 2,Sedláček Radek 2 - Šplíchal Jiří 2 (ŽK-Sedláček Radek(TEM) )
TEMPLÁŘI – TYGŘI 1 : 4 ( 0 : 2 ) – Kořínek Tomáš - Balabán Pavel 2,Šrámek,Bílý (ŽK-Horký(TYG) )

9.9.2007 - Výsledky prvního kola
KVASAR - RELAX 3:2 (2:2) - Musil, Talacko, Koláček - Šenkýř J., Vičar - (ŽK - Koláček (Kvasar))
KVASAR - TYGŘI MARŠOV 2:2 (0:1) - Exler, Koláček - Procházka, Štulpa - (ŽK - Ostrý(Maršov))
FLEGMATIK - RELAX 7:1 (3:1) - Vajdlich 2, Kříž 2, Havlát, Hovorka, Katolický - Fryčka - (ŽK - Vajdlich (Fleg))
FLEGMATIK - TYGŘI MARŠOV 6:4(2:2) - Havlát 3, Kříž 2, Vajdlich - Procházka 2, Ostrý 2
LANCELOT - VYPRAHLO 9:0 (3:0) - Hrazděra Mich. 2, Hrazděra Mir. 2, Vermouzek 2, Měcháček, Hab, Šindelář - - (ŽK - Hab,Šindelář (Lanc) - Klouda (Vypr))
LANCELOT - TEMPLÁŘI 3:2 (1:2) - Měcháček, Rychnovský, Šindelář - Leicman, Kuldan
OREL - VYPRAHLO 2:3 (1:1) - Vlček, Hrazdíra - Rampula F., Kováč R. 2
MUŠKETÝŘI - MLOK 3:2 (x:x) - Veselý 2, Zetka - Vaculík, Krejčí
MUŠKETÝŘI - MUKLS 6:4 (3:1) - Veselý 2, Mudroň, Boháč, Baxa, Zetka - Hála, Sukalovský, Broža, Novák - (ŽK - Zetka(Mušk) - Šteif(Mukls))
TAURITO - MLOK 3:5 (0:4) - Brabec 2, Hlávka - Krejčí2, Kresl, Martinů, Vaculík - (ŽK - Dvořák(Taur) - Obůrka(Mlok))
TAURITO - MUKLS 4:7 (1:3) - Komárek 2, Polášek, Hlávka - Sukalovský 2, Helán 2, Hála, Broža, Novák